Szukaj
  • Paweł

Komu zlecić pisanie pracy?


Mogłoby się wydawać, że znalezienie osoby, której można zlecić pomoc w napisaniu pracy zaliczeniowej, licencjackiej lub magisterskiej jest zadaniem stosunkowo łatwym, ponieważ nie sposób zliczyć ilość ogłoszeń w Internecie od osób prywatnych lub firm, które oferują tego typu usługi. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać krótką frazę „pisanie prac ogłoszenia” lub „pomoc w pisaniu prac licencjackich”, by naszym oczom ukazała się cała lista wyników – liczne serwisy internetowe, jak również ogłoszenia od osób, które pisaniem prac zajmują się dodatkowo, a ich podstawowym zajęciem zarobkowym jest praca na etacie.
Komu licencjat za półdarmo?


W rzeczywistości znalezienie ODPOWIEDNIEJ osoby nie jest wcale takie proste i za każdym razem trzeba uwzględnić pewne kryteria przy wyborze. Pierwszym elementem, który rzuca się w oczy gdy przebijamy się przez niezliczoną ilość ogłoszeń jest cena. Wiadomo, że jest wolny rynek, konkurencja i każdy musi walczyć o klienta atrakcyjną ofertą, ale bez przesady. Można znaleźć wiele osób, które oferują pisanie prac po 7-8 zł za stronę tekstu i trochę mnie dziwi, że osoba, która teoretycznie skończyła studia i wykonuje niełatwe, umysłowe zadania zgadza się na zarobki niższe niż kasjer w Biedronce. Ale bardziej dziwi mnie fakt, że znajdują się także osoby, które za taką cenę liczą na uczciwe i rzetelne opracowanie tematu. Niestety tak to nie działa i skutki zazwyczaj są następujące: dana osoba przyjmie zlecenie za 8 zł za stronę i wykona je „po łebkach” albo techniką „kopiuj – wklej” (w obydwu przypadkach praca prawdopodobnie nie zostanie zaliczona), ewentualnie zainkasuje jakąś zaliczkę i kontakt się urwie.


Żadnych zaliczek


Kolejnym znakiem ostrzegawczym może być konieczność wpłacenia zaliczki na poczet pracy dyplomowej. Z jednej strony można to zrozumieć, bo w końcu każdy chce się zabezpieczyć przed oszustwem. Jeśli ktoś napisze dużą część pracy, a później okaże się, że klient nagle się rozmyślił to może poczuć się, delikatnie mówiąc, sfrustrowany. Ale nie oszukujmy się, że to klient w większym stopniu ryzykuje, że padnie ofiarą oszustwa, poza tym istnieją bardziej bezpieczne dla obydwu stron formy rozliczania się, np. niewielkimi fragmentami (po kilka stron pracy). W takiej sytuacji również można paść ofiarą oszustwa, ale już nie straci się tak dużej kwoty.


Kontakt telefoniczny


Dobrze jest również utrzymywać bieżący kontakt ze zleceniobiorcą. Kontakt mailowy jest prawdopodobnie najwygodniejszy i zawsze pozostaje dzięki temu jakiś ślad przekazywanych informacji, ale dobrze jest przynajmniej na początku porozmawiać z tą osobą telefonicznie, a najlepsze byłoby spotkanie osobiste, jeśli takie wchodzi w grę. Dzięki temu więcej można się dowiedzieć o intencjach, uczciwości i kompetencji danej osoby.

8 wyświetlenia

Serwis Skribado.pl gwarantuje każdemu Klientowi pełną oraz całkowitą anonimowość i dyskrecję, jednak materiały edukacyjne mojego autorstwa mogą być wykorzystane wyłącznie w sposób nie naruszający przepisów Prawa Autorskiego oraz Art.272 KK. Moja praca ma na celu przyspieszenie procesu nauki i jest całkowicie zgodna z polskim prawem. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za dalsze użytkowanie i sposób ich wykorzystania.

 Copyright © 2020 Skribado.pl - pisanie wzorów prac zaliczeniowych, licencjackich i magisterskich, copywriting

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now