Szukaj
  • Paweł

Wybór tematu pracy licencjackiej

Pomoc promotora


Wybór tematu pracy licencjackiej lub magisterskiej jest zależny zarówno od osobistych zainteresowań studenta jak też od posiadanej już przez niego wiedzy. Jednakże w każdym przypadku wybór tematu powinien zostać przedyskutowany z promotorem, który będzie w stanie naświetlić nam problem z nieco szerszej perspektywy oraz umożliwić nam jego właściwe sprecyzowanie. Istnieje też możliwość, że promotor posiada pewien program badań, w który student będzie mógł się włączyć. Istotne jest to, że temat pracy nie może być ani zbyt szeroki, ani zbytnio wyspecjalizowany. W przypadku tematu zbyt szerokiego będziemy mieli trudności z trzymaniem się celu pracy, natomiast w przypadku zbyt wyspecjalizowanego tematu możemy mieć trudności z dotarciem do potrzebnych informacji. Dobrze by również było, gdyby temat był oryginalny, żeby praca mogła być realnym wkładem w naukę.
Dokładne sprecyzowanie tematu pracy


w pierwszym etapie jej tworzenia jest o tyle ważne, że po pierwsze zmusza nas to do zbierania materiałów oraz pisania wyłącznie na ten określony temat bez zbędnych dygresji, a po drugie ułatwia nam to ujęcie wszystkich elementów oraz aspektów, które są konieczne, aby przedstawić temat w sposób pełny i wyczerpujący.W początkowej fazie temat może zostać zredagowany w sposób ogólny i prowizoryczny, aby później w końcowej fazie redakcji przyjąć swoją ostateczną formę.


Zapoznanie się z literaturą


Zanim zdecydujemy się na konkretny temat dobrze jest przejrzeć związaną z nim literaturę, żeby sprawdzić czy nie został on już omówiony w sposób obszerny i wystarczający. Z drugiej strony może się też okazać, że brakuje literatury na dany temat. Dobrze jest również sprawdzić w katalogach, czy nie powstała już jakaś praca związana z tym samym zagadnieniem. Prawdopodobieństwo bycia pierwszym w pisaniu o danym zjawisku jest jednak dosyć małe. Powtórzenie tego samego tematu może zostać potraktowane jako plagiat, jednakże warto jest się zapoznać z tym, co inni mieli do powiedzenia, zanim sformułuje się własne idee.Istotne jest również to, aby temat pracy był aktualny i zgodny z bieżącym stanem wiedzy. Z jednej strony nie powinniśmy pisać o zagadnieniu, które zostało już w sposób wystarczający omówione, z drugiej musi istnieć jakaś literatura, z której będziemy korzystać.

16 wyświetlenia0 komentarz

Serwis Skribado.pl gwarantuje każdemu Klientowi pełną oraz całkowitą anonimowość i dyskrecję, jednak materiały edukacyjne mojego autorstwa mogą być wykorzystane wyłącznie w sposób nie naruszający przepisów Prawa Autorskiego oraz Art.272 KK. Moja praca ma na celu przyspieszenie procesu nauki i jest całkowicie zgodna z polskim prawem. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za dalsze użytkowanie i sposób ich wykorzystania.

 Copyright © 2020 Skribado.pl - pisanie wzorów prac zaliczeniowych, licencjackich i magisterskich, copywriting

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now