TANI ADWOKAT na każdą kieszeń! Pisma procesowe/urzędowe/porady!

Co oferuję?

Oferuję usługę polegającą na formułowaniu pism procesowych potrzebnych w sądzie, urzędzie, przed komornikiem czy inną instytucją. Sprawy w szczególności karne i rodzinne – czyli te najtrudniejsze! Oczywiście i w sprawach cywilnych również mogę dopomóc. KAŻDEMU się to zdarza! Ale bierność lub nieznajomość prawa niestety szkodzi, a aparat państwowy jest niestety nieugięty. Ale nie każdy wie, jak się za to zabrać… Jeśli pójdziesz, drogi Czytający, do kancelarii prawniczej, to musisz przygotować się na solidny wydatek. Jeśli skorzystasz z porady w Internecie to masz szansę uzyskać odpowiedź, co zrobić, ale już napisanie pisma jest w Twoich rękach. Owszem, są wzory, ale zawsze jest to kombinowanie, szczególnie gdy się tego nigdy nie robiło. Jak się za to zabrać, co jest potrzebne, gdzie nie popełnić błędu? Czy naprawdę trzeba płacić prawnikowi za każdy „świstek”?

 

Dlaczego ja?

Zdradzę Ci tajemnicę poliszynela. W ich interesie (prawników) jest wyciągnąć tyle pieniędzy, ile się da z klienta, wynik jego sprawy ma drugorzędne znaczenie (analogicznie do chęci leczenia lekarzy proporcjonalnie do wysokości ich przychodów). Owszem są wyjątki, ale mediana jest niestety taka, że to jest tylko biznes. Bardzo często jednak sami lepiej znamy sprawę, lepiej się obronimy – potrzebujemy jedynie odpowiednich pism, które mają kluczowe znaczenie i mogą wiele zmienić. Nie ze wszystkim trzeba biegać do adwokata – bo proszę mi wierzyć (a wiem co mówię) – niewielu ma naprawdę głowę na karku i niestety przecenia swoje umiejętności... Radzę również unikać cwaniaków, którzy np. za 50 PLN napiszą apelację i jeszcze twierdzą, że nie potrzebują fotokopii akt – to jeden z najpoważniejszych do napisania „projektów” który zajmuje często kilka godzin i wymaga szczegółowego zaznajomienia się ze sprawą. W większości jednak przypadków wystarczy naprawdę niewiele, stąd też zastrzegam sobie prawo do pomocy jedynie w tych sprawach, w których będę w stanie pomóc na odległość.

 

Kim jestem?

 

Ale kim ja jestem, że tak piszę? Wyjaśniam. Przepracowałem trochę lat w ogólnie pojętym wymiarze (nie)sprawiedliwości i widziałem zbyt wiele dramatów ludzi, których nie stać było na profesjonalną pomoc prawną, lub których po prostu „dojono” z pieniędzy, wiedząc, że sprawy wygrać się nie da. Jeśli skończyły im się pieniądze – „trudno, nie mam dla Pani/Pana czasu”. Jeśli ktoś dostał np. wezwanie do komornika, często paraliżował go strach, prawnik zaś brał pieniądze za wgląd do akt, za ocenę materiału, napisanie kilku pism, po czym stwierdzał, że pomóc nie może. A pieniądze zainkasowane. Do dziś mam przed sobą twarze tych ludzi. Tak nie powinno być – silniejszy powinien pomagać słabszemu, a nie go wykorzystywać! Pomoc powinna być uczciwa – jeśli dajesz, otrzymujesz, a bazowanie na tym, że ktoś ma nóż na gardle i wykorzystywanie tej sytuacji jest nieetyczne. Obiecywanie pomocy, gdy się nie potrafi pomóc, również! Trzeba stawać w prawdzie, drodzy Państwo, a wtedy wszystko będzie szło w dobrym kierunku.

 

Jak wygląda współpraca?

Dlatego też oferuję usługę polegającą po prostu na tym, że po małej konsultacji to ja napiszę Twoje pismo w Twojej sprawie! O, przepraszam – „projekt” pisma, pod którym się podpiszesz lub też sam naniesiesz poprawki, bądź podzielisz się z nim z bliską osobą. Masz gwarancję, że będą one schludne, profesjonalnie napisane, prawidłowe pod kątem merytorycznym oraz – co najważniejsze – zwięzłe i na temat. Napisałem w życiu wiele takich pism, mam szerokie doświadczenie w formułowaniu wszelkiej korespondencji, wniosków, odwołań, zażaleń, pozwów, zapytań o informację itd. Jestem w stanie również pomóc w umiarkowanym zakresie (biorąc pod uwagę pracę na odległość) i doradzić prawnie – a to wszystko w cenie pisma! Niczym Max Kolonko mówię jak jest – jeśli dane działanie nic nie da, to Ci drogi czytający po prostu to powiem i nie wezmę ani grosza za coś, co nie ma sensu. Po prostu – uczciwie!

 

Ile to kosztuje?

Uważam, że napisanie pisma dla kogoś z doświadczeniem to fraszka, toteż w cenie usługi wliczone jest również zaznajomienie się ze sprawą – potrzebny będzie jakiś krótki opis "co i jak" w danej sprawie.

 

"No dobrze, a ile to będzie kosztować"? Cennik wygląda tak:

- 30 PLN za "proste" pismo - rozumieć tu należy prosty wniosek np. o umorzenie kosztów sądowych [konkurencja - od 100 PLN wzwyż]

- 50 PLN za "średnie" pismo - może to być wniosek np. o zwiększenie widzeń z małoletnimi czy też odroczenie wykonania kary, gdyż tego typu wnioski wymagają dobrej argumentacji, ażeby zostały uwzględnione [konkurencja - od 150-200 PLN wzwyż]

- od 79 PLN za "trudne" pismo - należy tu rozumieć pismo, które wymaga analizy materiału (przesyłanego przez klienta), jak np. zażalenie na postanowienie czy apelacja, gdyż tego typu pisma są już bardzo wymagające [konkurencja - od 300-500 PLN wzwyż]

 

Natomiast jestem człowiekiem i rozumiem naprawdę trudne sytuacje. Jeśli Cię nie stać na wysoką opłatę, a naprawdę potrzebujesz pomocy – po prostu napisz uczciwie, na pewno postaram się jakoś pomóc! Zapraszam do zadawania pytań! Odwagi, wszystkie problemy można rozwiązać :-)

 

Kontakt:

Serwis Skribado.pl gwarantuje każdemu Klientowi pełną oraz całkowitą anonimowość i dyskrecję, jednak materiały edukacyjne mojego autorstwa mogą być wykorzystane wyłącznie w sposób nie naruszający przepisów Prawa Autorskiego oraz Art.272 KK. Moja praca ma na celu przyspieszenie procesu nauki i jest całkowicie zgodna z polskim prawem. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za dalsze użytkowanie i sposób ich wykorzystania.

 Copyright © 2020 Skribado.pl - pisanie wzorów prac zaliczeniowych, licencjackich i magisterskich, copywriting

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now